środa, 17 sierpnia 2016

Warsztaty w Pracowni Niebanalnie Kreatywnej

Miniona sobota upłynęła w Koszalinie w Pracowni Niebanalnie Kreatywnej Małgosi Szutko, gdzie Karola Witczak prowadziła Twórczy Maraton Warsztatowy.

Było cudownie! Bałagan na stołach (a raczej twórczy chaos) mówi sam za siebie! I Choć był to maraton, uśmiech wciąż gościł na naszych twarzach, bo robiłyśmy z pasją to co kochamy najbardziej.

W ferworze twórczej pracy powstało 6 kartek oraz romantyczny mini album.


Najpierw pod okiem Karoli stworzyłyśmy kartkę w stylu schabby chic, pełną koronek, kwiatów i warstw. Jest to szykowna kartka, lecz nadgryziona zębem czasu, nieco przetarta i podniszczona. Efekt ten został osiągnięty za pomocą gesso, którym otapowane jest tło kartki oraz tektura w centralnej części imitująca drewno. Robiłyśmy samodzielnie kwiatka z białej koronki.Następnie na warsztat poszła kartka w stylu rustykalnym, czyli eco. Doskonale sprawdziła się tu kraftowa baza, która również została potraktowana gesso. Wykorzystałyśmy tutaj naturalne materiały: bawełnianą koronkę, jutę, sznurek typu dratwa,gałązki, guzik imitujący drewno, papierowy kwiat. Stempel i okrągła ramka zrobione są za pomocą embossingu na gorąco.

Potem przyszedł czas na styl glamour, czyli blask przepych i elegancja. Elegancję ową łagodzimy odrobiną nonszalancji - można tu zastosować odrobinę chlapania na tło lub delikatne stemplowanie - zawsze w kontrastowym kolorze. Nauczyłyśmy się tutaj kolorowania stempli i wycinania małych elementów. Kolory występujące w tym stylu są w tonacji zimnej, czyli fiolet, niebieski, granat,butelkowa zieleń. Do ozdabiania należy tu użyć błyszczących elementów, czyli sznurek z błyszczącą nitką, brokat, kryształki,metaliczne farby lub pudry do embossingu.


Dużo radości sprawiła wszystkim praca w stylu boho. Widać tu radość, energetyczne kolory, nonszalancję. Panują tu ciepłe kolory - pomarańcz, brązy, róż, ciepłe odcienie turkusu i granat typu navy. Ten styl pozostaje w zgodzie z naturą, zatem wszelakie naturalne sznurki i gałązki sprawdzą się tu znakomicie. Pióra i kwiat pobielone są gesso, co dodało pracy nieco nonszalancji i lekkości.Używamy w tym stylu kwiatów, najlepiej polnych. Nauczyłyśmy się tutaj samodzielnie robić tło za pomocą farb akrylowych oraz maskowania. Ja wybrałam wzór damask.


Na końcu powstały dosłownie w pięć minut dwie karteczki "clean & simple". Są to nieskomplikowane prace, ale bardzo efektowne. Muszę przyznać,że to właśnie one przypadły do gustu moim domownikom najbardziej.Tutaj od razu widać prosty przekaz i efektowne tło. Nic więcej, żadnych ozdób, kwiatów, ani warstw.Podczas drugiej części warsztatów zrobiłyśmy mini album. Wykorzystałyśmy tam techniki poznane przy kartkach. Prowadząca Karola Witczak pokazała nam też parę trików.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz